Scena Muzyczna 2020

artyści

Lider poznańskiej grupy Snowman oraz formacji Lumikulu. Od 2012 roku do niedawna był wokalistą grupy Myslovitz. Koncertował miedzy innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu czy Berlinie, dzielił scenę z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier i Archive. Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. Artysta rusza w krótką solową trasę po małych, kameralnych miejscach. Na tych solowych koncertach zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki… w repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela(ł). W maju 2019 roku artysta zadebiutował autorskim projektem Michał Kowalonek z albumem „O Miłości W Czasach Powstania”. 

Marzyliście kiedyś o punk rocku z cygańskiego taboru? The Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią. Każdy „spektakl” jest inny, pozbawiony rutyny, tak jak ich najnowsza płyta „Instant Magic”. Na albumie potężna dawka energii, bałkańskie brzmienia, poezja Leśmiana, porcja folku, duża szczypta absurdu i rock’n’rolla.

artyści
artyści
 

Jesteśmy młodym zespołem, który niejednokrotnie sprawdził się w sytuacjach klubowych oraz estradowych jako doskonały „rozgrzewacz” publiczności. To wszystko dzięki soczystym gitarom i pulsującemu groove’owi sekcji rytmicznej wzbogaconym o nietuzinkową charyzmę wokalisty i oryginalne, dowcipne, niekiedy wręcz ironiczne teksty, obok których nie można przejść obojętnie.

Zespół jest lekkim i nieszablonowym tworem na polskiej scenie muzycznej, który bawi się różnymi formami muzycznymi. Czas poświęcony na nasz koncert to inwestycja, która procentuje uśmiechem i poczuciem ogólnego spełnienia.
 
 
Justyna Jary, to wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka, producentka, instruktorka wokalna oraz podróżniczka. W swojej muzyce podąża za kobiecą wrażliwością, nie boi się różnorodności i łączenia stylów. 
Teksty, nie tylko o miłości, pokazują świat syrenich zdarzeń (inspiracji dostarcza Warszawa, a jak wiadomo, w tym mieście roi się od syren): rozstań, poszukiwań, zagubień w tłumie, czasem w wytrawnej, czasem w słodkiej odsłonie.
 
artyści
Skip to content