Fundacja

„A może by tak otworzyć przypadkową stronę w słowniku?” – zaproponowałem. „Spróbujmy” – taka była odpowiedź. Co prawda musieliśmy trochę tych kartek przerzucić żeby w końcu natrafić na Evergreen[1]. Słowo które oznaczało nieskończoność. „Zawsze zielone. Tak to jest to!” Dodaliśmy do tego słowo my – mając na myśli My – jako zespół i „My” jako mój. I tak powstało „My Evergreen”. Fundacja oficjalnie zaistniała 10 października 2012 roku.

Nasza misją jest rozwój i upowszechnianie kultury, którą realizujemy poprzez badania, dyskusje, organizację szkoleń dla młodych twórców i animatorów kultury oraz działania związane z organizacją wydarzeń kulturalnych. Jesteśmy pewni, że działania które realizujemy są mechanizmem zmiany społecznej i realnie wpływają na rozwój młodych ludzi. Wierzymy, że dzięki sztuce świat może stać się lepszy.

W ostatnim roku w największym stopniu zajmowaliśmy się, i nadal zajmujemy badaniem kultury w społeczności lokalnej miasta Lubartowa. Na te działania składały się wywiady i dyskusje, ankieta, panele dyskusyjne. Aktualnie pracujemy nad realizacjami filmowymi na temat kultury. Współpracowaliśmy przez ten czas m.in. z Narodowym Centrum Kultury, Lubartowskim Ośrodkiem Kultury, Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Politechniką Lubelska,  Wp.pl,  Radiem Centrum, Radiem Lublin, TVP Lublin, Beiks Machulski.

Wszystkie osoby obecnie wchodzące w szeregi fundacji są wolontariuszami. Więcej o naszych realizacjach można się dowiedzieć z fanpage i oficjalnej strony.

Nasza oficjalna strona : www.myevergreen.art.pl
Nasz Fanpage: www.facebook.com/fundacjamyevergreen


[1] Evergreen (od ang. evergreen, czyli wiecznie zielony) – określenie (głównie w dziennikarstwie muzycznym) piosenki, utworu muzycznego cieszącego się niesłabnącą popularnością przez wiele lat, często wykonywanego przez różnych wykonawców, czasem w kolejnych pokoleniach, inaczej standard. Do klasy evergreen zalicza się utwory, które przeszły próbę co najmniej 20 lat. (przytoczone za Wikipedią)

Skip to content